Jestem!

No, zobaczymy, czy uda się zrobić blog.


Póki co tyle. Zobaczymy jak się to będzie udawać.
Porady techniczne wskazane!

Reklamy

26 komentarzy do “Jestem!

 1. Mnie bardzo interesują podstawy – język hebrajski , parasze Tory, kolejne księgi Tanach – to co zacząłeś na YT . Znaczenie słów hebrajskich. Wiem, że wielu ludzi szuka tej wiedzy i odniesień do judaizmu z różnych powodów. Chyba największy powód to szukanie prawdy. Przez te wielowiekowe kłamstwa trudno się przedrzeć i dokopać do wartościowej wody. Może i być na poziomie 6-klasy (jak to było rozpoczęte w anulowanych filmikach, dobrze, że zdążyłam kilka obejrzeć), może być i na głębokościach . Mało jest wiedzy o judaiźmie, o korzeniach wiary w języku polskim, no może poza 2 osobami na YouTube (judaizm), które lubię słuchać (ale to za mało) i 2 mesjańskich czy jak to inaczej określić, bo można się pogubić nawet wśród dwóch. Kolejni rodzą się w bólach , wykluwają ale skorupka mocna i trzyma, i nie wiadomo w jakiej epoce wyjdą na światło dzienne . Inni przypadkowi „krzewiciele” wiedzy powołują się na angielskie przekłady z filmików czy sieci – i kto tam wie czy sami wiedzą co piszą. Nie wszyscy są poliglotami. Nawet jeśliby było 1000 wykładowców tej pięknej wiedzy o Tanach i tak każdy z nich zrobi to inaczej i każdy wykład może być bardzo wartościowy. Prawda została zmieszana, przekręcona, wykorzystana do manipulacji całych grup ludzi. Proszę o wykłady. Bardzo.
  To są nie tylko moje oczekiwania. I wiele osób tu zagląda czy jest już coś nowego. Brakuje mi bardzo paraszy cotygodniowych – przynajmniej dla mnie. Co z tymi kalendarzami itd. Pozdrawiam i cieszę się, że pojawiłeś się w sieci.

  Polubienie

  • Właśnie dlatego postanowiłem nie gadać o religii, bo nie chciałem aby ludzie wiedzę o Torze którą stąd wyniosą wykożystywali do szerzenia wierzeń i praktyk fundamentalnie z Torą sprzecznych. Jak np. „Mesjanizm”.
   Jeszcze kiedyś zrobię coś na te tematy, ale zależy mi aby to było dla tych którzy Torę akceptują, albo przynajmniej chcą się czegoś nauczyć nie tylko poto by przyozdobić tym swoje chrześcijaństwo.

   Podsumowując – jak ktoś chce żyć zgodnie z Torą, to ja mu pomogę i wyjaśnie nawet 1na1 przez skype. A jak ktoś traktuje Torę jako dodatek do swojego mesjanizmu, to mi szkoda czasu.

   Sorry za późną odpowiedź.
   hej!

   Polubienie

   • [Za 8:23] Tak mówi Pan Zastępów: «W owych dniach dziesięciu mężów ze wszystkich narodów i języków uchwyci się skraju płaszcza człowieka z Judy, mówiąc: Chcemy iść z wami, albowiem zrozumieliśmy, że z wami jest Bóg».
    Mam prośbę: czyń Żydzie swoja powinność i ucz.
    Myślę, że zamiast przejmować się owocami, rozsądniej jest pozostawić to Panu.
    Jako potencjalny uczeń, prosiłbym o wykład o tym, za kogo uważasz Jezusa.
    To od uczniów Jezusa dowiedziałem się, że jest mądrość w Izraelu, gdyby nie to, byłoby to dla mnie, miejsce do złupienia bądź handlu.
    Dlatego też uważam, że od tego należy zacząć.

    P. S.
    Czy mógłbym się do Ciebie zwracać po imieniu: Eli bądź Eliahu (jak wolisz?), per Żydzie jest chyba trochę zbyt zdystansowane.

    Polubienie

  • Eliahu. Jestem Pablo. Czy mógłbyś w niedalekiej przyszłości przygotować filmik na temat praw Noachickich.
   Jest to temat niezwykle interesujący ponieważ wiele legend krąży o tych prawach posród chrześcjan judaizujących.
   Pozdrawiam cię Serdecznie z Irlandii i pozdrawiam Panią Sabinę.
   Ja też znalazłem się tutaj tylko „following” Eliahu.
   Szalom.
   Pokój nad Izraelem.

   Polubienie

 2. Blogi na google nie przywłaszczają praw autorskich blogującego. Podobno na innych platformach jest inaczej . Trzeba dokładnie przeczytać jaką umowę podpisało się z wordpress przy zakładaniu bloga. To taka mała wskazówka. Melita

  Polubienie

   • łatwe… ale poradziłabym powoli jednak zaglądać na FB i oswajać się powoli z nim, bo tam jest ocean możliwości kontaktu z ludźmi i ma się „na oku” i „pod ręką” przyjaciół i nieprzyjaciół. W pierwszych krokach przytłacza FB i można dostać kociokwiku, potem w miarę poznawania układa się. Można prowadzić tam strony i grupy.Łatwiej prowadzi się grupy, które można mieć otwarte dla wszystkich lub zamknięte tylko dla członków grupy. Podobnie działa G+ jak FB – tylko więcej dzieje się na FB; Prowadzenie bloga na Google jest przyjazne i nie jest trudne. to blogi o końcówce ” blogspot.com”. Nie wiem tylko jak wygląda sprawa z filmikami. Może ktoś bardziej doświadczony w tym temacie w komentarzach coś podpowie. Żeby założyć bloga w Google trzeba mieć założoną pocztę na gmail.com – to drzwi do bloga;

    Polubienie

 3. Fajnie, że wróciłeś, Eli 😉
  Całość chyba można podsumować tak, że zaczynasz „nowy sezon”. I podoba mi się to, że chcesz nam przybliżać kulturę i historię Żydów. Mimo to boję się, że i tak mogą ludzie potem wpadać i bez zapoznawania się z twoimi filmami oburzać się o co bardziej kontrowersyjne rzeczy. Taka trochę smutna natura internetu 😦

  Polubienie

 4. Eli.. dobrze, że wróciłeś..
  Myślę, że to bardzo ważne w perspektywie szerokiego planu Bożego i zjednoczenia dzieci Bożych w jednym dla wszystkich nas i jedynym Adonai.

  Polubienie

 5. Witaj Eli, fajnie że wróciłeś 🙂

  To ja się odniosę do kilku kwestii.

  1. Sposoby powiadamiania
  Jeśli chodzi o strony internetowe, na których co jakiś czas pojawiają się nowe treści – to ja używam do tego celu czytnika RSS.
  Wordpress tworzy RSS automatycznie, taki jest jego link:
  https://eliahukugielkopf.wordpress.com/feed/

  2. Nowa formuła
  Bardzo fajny pomysł, z chęcią posłucham więcej o kulturze, historii, tradycji itp. narodu żydowskiego.

  3. Twitter
  Link jest taki: https://twitter.com/EKugielkopf 🙂

  4. A i tak, wszystko działa 🙂

  To tyle. Pozdrawiam

  Polubienie

  • Dzięki Piortr!
   Właśnie nauczyłem śmnie kto zacz ten RSS! Bardzo się przyda. Ba, już się przydał i ludzie skożystali.
   Jak możesz to pisz ze wszystkimi wskazówkami technicznymi, bo widzę, że wiesz co mówisz. Tylko tak żeby komputerowy analfabeta zrozumiał! 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s