Brunatny Grzegorz naucza Business’u.

Trochę, dziwi jego podejście do ”kwestii żydowskiej” i relacji business’owych szczególnie w świetle ‚rozwoju osobistego’ do jakiego ma ono doprowadzić.
To mój komentarz:

A oto do  czego to komentarz:

Reklamy

24 komentarze do “Brunatny Grzegorz naucza Business’u.

 1. O… ale fajnie, Żyd i to ogarnięty.
  Bardzo się cieszę.
  W polskich mediach, generalnie to Niemiecka propaganda, trochę Ruskiej i bardzo mało Polskiej (…), a prawdy to jak kot napłakał.
  Generalnie na Żydach, to chyba głównie Ruscy grają. Pewnie sobie ubzdurali, że Izrael mógłby Polsce zapewnić dostawy uzbrojenia w razie „W”, (czy cuś… ). W każdym bądź razie, Ci co lobbują w interesie Moskali, przejawiają twardogłową „żydofobie”, (dyskusja przypomina walenie głową w ścianę).
  Niemcowi, są optymistycznie-nadęci i czasami przejawiają oznaki samodzielnego myślenia. Co do kwestii Żydów to zauważyłem kilka przypadków „obscenicznej żydofilji”, ale Ci chyba tym tematem nie grają.

  Ja to bym się ucieszył, nawet jakbyś był agentem Mossadu. Zawsze to świeże spojrzenie.

  Oczywiście na pewno mi się wydaje i żadne agencje wpływu nie kupują troli, ale co mi tam, ja tylko Głupi jestem.

  Polubienie

 2. Witaj Eli.

  Skoro poruszasz kontrowersyjne tematy w swoich filmikach (vide postać Grzegorza Brauna, którego zapewne uważasz za antysemitę), to może dla odmiany warto byłoby poruszyć tematy ze swojego (to znaczy: żydowskiego) środowiska i nagrać film np. o czymś takim:

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3527591/Take-cattle-prod-certain-parts-body-Jewish-rabbi-known-Prodfather-admits-torturing-husbands-agreeing-divroce-wives-FBI-sting.html

  O szalonym rabinie Mendelu Epsteinie, który raził prądem niepokornych, ortodoksyjnych Żydów, którzy nie chcieli dać swojej żonie zgody na rozwód. Właśnie, co sądzisz o czymś takim? Może nagrasz o takich rzeczach filmik i się wypowiesz? Czy Twoim zdaniem tradycja sporządzania listu rozwodowego dla swej żony ma naprawdę sens? Czy nieszczęśliwe kobiety naprawdę muszą błagać o taki list? A może masz inne zdanie w tym temacie? Chętnie bym posłuchał, bo temat wydaje się być szalenie ciekawy i kontrowersyjny. Wystarczy znaleźć odwagę i zrobić ten pierwszy krok.

  I coś jeszcze: czy mógłbyś przywrócić te stare filmiki, które poukrywałeś? W swoim filmiku pt. „Jestem!” powiedziałeś, że część z nich przywrócisz. Może warto dotrzymać słowa? Sam oglądałem je z ciekawością i żałuję, że ich już nie ma. Było to cenne źródło wiedzy o świecie żydowskim, Bogu i nie tylko. Mam nadzieję, że kiedyś się znów pojawią.

  Pozdrawiam.

  Polubienie

   • Goj to słowo pochodzącenie z Talmudu tylko z Biblii i to począwszy od Księgi Rodzaju. Oznacza po prostu ‚naród’, ewentualnie ‚członek narodu’ i w takim znaczeniu jest używane najczęściej nawet w stosunku do narodu żydowskiego.
    W późniejszych księgach Biblii (od Izajasza) używa się go (co wynika z kontekstu) w znaczeniu ‚inny naród’ i w takim znaczeniu jest używane w Talmudzie i współcześnie.

    Polubienie

 3. Widzę, że mamy na blogu kompleksy w stosunku do pana Grzegorza, i słusznie :). Braun nie tylko posługuje się językiem polskim przez duże „P” ale jest również związany z Polską racją stanu, w rozumieniu dosłownym, nieobecnym w „głównym nurcie” polskiej polityki. To razi wszystkich, którzy nie mogą znieść myśli, że kiedyś Polska była potęgą w Europie i w sprzyjających okolicznościach może wrócić do dawnej świetności. Jakby tego było mało, pan Grzegorz wiąże pomyślność Polski z obecnością w polskiej przestrzeni publicznej Kościoła Katolickiego, jako instytucji nadającej władzy ludzki wymiar. To doprawdy niebywałe! Oczywiste jest, że natychmiast zostaje ogłoszony, z prawa i lewa pierwszym antysemitą i faszystą. Dobra, wystarczy… ;).

  Pozdrawiam wszystkich nieprzekonanych do Polski i Polskości 🙂
  Należało by pamiętać skąd, od kiedy i dlaczego Żydzi znaleźli się właśnie w Polsce w tak wielkiej ilości (Krzyżacy ich tu siłą zwieźli, co?). Nie niepokojeni przez setki lat przez miejscowych (o zgrozo) Katoli ;). Podczas gdy w innych krajach byli niemile widzianymi migrantami… Przemyślcie to.

  Pozdrawiam

  Polubienie

 4. Witam ciebie Eliahu bardzo serdecznie.
  Jestem Polakiem z urodzenia lecz uczniem Chrystusa z Bożej Łaski.
  Na twój blog trafiłem po tych filmikach, które zniknęły już z netu, a szkoda. Mówiłeś w nich o twoim, Żydowskim rozumieniu Ksiąg, które dla mnie są ważne. Ja nazywam je Starym Testamentem.

  I właśnie za komentarz do wystąpienia „katolskich uczonych” chciałbym zacytować werset z Księgi Proroka Zachariasza :

  „gdyż tak mówi Pan Zastępów, którego chwała mnie posłała, o narodach, które was złupiły, że kto was dotyka, dotyka źrenicy mojego oka”. ZA 2,12

  Nie jestem katolikiem, protestantem, świadkiem, zielonoświądkowcem , mormonem, baptystą ( aczkolwiek anabaptystą w rozumieniu powtórnie ochrzczonego – tak) itd.

  Uwierzyłem w Chrystusa, którego poznałem na kartach Biblii. Który nauczał tak jakby coś zupełnie przeciwnego niż w/w ruchy religijne.

  Przez Apostoła Pawła mówi: „Jeśli zaś niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, który byłeś dzikim drzewem oliwnym, zostałeś wszczepiony zamiast nich i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłustości drzewa oliwnego; Nie wynoś się nad gałęzie.
  Rz 11,17-18

  Pozdrawiam
  Jacek

  Polubienie

 5. Eli, chciałbym Ci podziękować za to, że coraz częściej podchodzisz do problemu Grzegorza Brauna. Czytam komentarze polskich antysemitów i widzę jak ogromną siłę mają jego kłamstwa i półprawdy: oni już nawet nie silą się na własne poglądy – po prostu cytują słowa swojego guru. On mówi pięknym językiem i przez to ma niesamowitą siłę przebicia (co jest w sumie zaskakujące).

  Jest wiele kłamstw i niedorzeczności które ten człowiek wypowiada. Je można, a nawet trzeba piętnować, bo już czuć tą nienawiść którą on wywołuje.

  1. „Tania” jako jakoby najpopularniejsza książka żydowska (nie wiem skąd on wytrzasnął takie statystyki, szczególnie biorąc pod uwagę hermetyczny charakter tego dzieła) i supozycja że w niej jest napisane że „goje pochodzą od demonów” (Braun kocha to powtarzać jak nakręcony na swoich wykładach).

  2. Przedstawienie działalności i dziedzictwa Bnei Moshe kpiarskim „rabini ostatnio nawrócili indian z Peru na judaizm”… i potem cała jazda o tym jakoby miałaby to być akcja Izraela w odpowiedzi na kryzys demograficzny (pomijam że grupa ma bodaj 60 lat historii).

  3. Ovadia Josef. Twoje wideo „Czy goj jest małpą?” (dwie części) trzeba wskrzesić i propagować gdzie tylko się da.

  4. Przedstawianie rzeczy takich jak odbudowa synagogi we Wrocławiu jakby to było coś złego…

  Bronienie Prawdy to jedno. Bronienie Żydów to drugie. Bronienie kilku chłonnych polskich umysłów przed kłamstwem i manipulacją to też micwa… szczególnie gdy ci Polacy dzięki Braunowi obracają się przeciwko Żydom!

  Polubienie

  • B.S. swoim wpisem zmotywowales mnie do odpowiedzi –
   Piszesz -czytam odpowiedzi polskich antysemitow…
   To ja mam pytanie czy każdy Polak wypowiadajacy się w sprawach żydowskich natychmiast staje się ANTYSEMITOM?…
   Wtakim razie i ja teraz zgodnie z twoją wypowiedzią stałem się antysemitom…
   Otóż drogi nieantysemito my Polacy w naszej Polsce doznalismy strasznej tragedii podczas II Wojny Swiatowej nie tylko od Niemcow i Rosjan ale także od od ludzi którzy Żydami byli nazywani. To ci ludzie wchodzili na czele bolszewikow i wskazywalu domy w których bolszewicy mordowali cale rodziny na podwórku w 1939roku… Najgorsza zbrodnią ludzkości jest -cdn- ZDRADA…

   Polubienie

  • Ciąg dalszy- Stąd dziwić się nie ma czemu że Polacy już nie ufają Żydom… Znałem i znam wielu Żydów jawili mi się jako dobrzy ludzie ale okres zbrodni na wschodniej stroni z czasów II-ej Wojny Swiatowej nie pozwala mi obdarzac ich zaufaniem. Nie mam antyzydowskiego urazu. Jednak w czasie wojny bałbym się Żydów… Choć strachliwy nie jestem byłbym się zdrady…
   Piszesz o odbudowie Wrocławskiej synagogi i jakieś negatywnej wypowiedzi Brauna Otoz w Poznaniu stoi synagoga hitlerowscy Niemcy przeksztalcili ją w basen pływacki -ruscy komunisci kontynuowali ten HANIEBNY czyn! Przechodzac koło synagogi zawsze miałem niesmak i wyrazalem swoje zdanie o tej niegodziwej profanacji… Jakiez było moje zdziwienie kiedy okazało się że Poznanska Gmina Zydowska odzyskujac Synagoge i w dalszym ciąg wynajmowala obiekt na na pływalnie!
   …eraz wieści z ostatniej chwili – w synagodze ma być HOTEL…. ? ? ?
   To chyba już nie Polscy ANTYSEMICI dokonują kolejnej profanacji…

   Polubienie

    • Zgadza się z tobą – Polacy mają PAMIĘĆ, TRADYCJE, HONOR i WIARĘ w WIARĘ i tych wartości za żadne skarby się nie pozbędą i nie zamienią na kasę. Po prostu jesteśmy inną kulturą… NIE wszystko u nas można sprzedać albo kupić…

     Polubienie

     • …ale zabrać i nie oddać można bardzo wiele.

      Sorry, ale jedynym co udowodniłeś jest właśnie Twoje antysemickie zacietrzewienie. Jedni Żydzi byli zaangażowani w ideologię demokratyzmu, inni liberalizmu, a jeszcze inni komunizmu. I? Co z tego wynika?

      Zasady są zasadami a własność jest własnością. Zachowanie plemienne takich jakimi je definiuje Braun („nieważne czy to sprawiedliwe, czy nie – ważne czy jest to na korzyść mojego plemienia”) dostrzegam właśnie wśród tak wielu Polaków. Bo tylko tak można tłumaczyć usprawiedliwianie kradzieży (bo tym jest właśnie brak restytucji mienia osób fizycznych i prawnych, w tym gmin) tym, że jakoby jakiś Żyd (który?) skrzywdził jakiegoś Polaka czy Polaków (których?).

      Wybacz, ale jeśli dla Ciebie elementem polskiej tradycji jest tak definiowany honor, to wolę trzymać się od niej jak najdalej. Wiem tylko, że jeśli komuś się coś bezprawnie odebrało, to należy to oddać.

      Polubienie

 6. Tanga. To jest najlepszy komentarz jaki mogłem sobie wyobrazić po zapoznaniu się z wystąpieniem Eliahu…..
  A samo wystąpienie sprawiło, że teraz jestem pewien, że tezy głoszone przez Grzegorza Brauna są prawdziwe.

  Polubienie

 7. Witaj Elia,

  połakomiłem się o medal z buraka i strzelam, że krajem o który pytasz w 31-szej minucie filmu są Niemcy.
  A teraz poważniej : naprawdę bardzo(bardzo) Cię cenię, dzięki Tobie wiele się dowiedziałem i zrozumiałem. Będę Ci za to wdzięczny do końca życia. Przestawiasz swoje racje w sposób rzeczowy, inteligentny, przemyślany i ciekawy. Dzieki Tobie pojąłem, że judaizm jest wielką i wspaniałą religią, przede wszystkim prawdziwą. Aż dziwne, że wcześniej nie widziałem pewnych oczywistości.

  Z wieloma sprawami, które przedstawiasz jednak się nie zgadzam. Jeśli pozwolisz przedstawię Ci to z polskiej perspektywy.

  Sądzę po pierwsze, że nazwanie Grzegorza Brauna inwektywą „brunatny” jest wielce niegodziwe. Rozumiem jednak, wielokrotnie dawałeś do zrozumienia, że delikatnie mówiąc – nie przepadasz za nim.

  On, podobnie jak np. Michalkiewicz, to naturalne reakcje obronne polskiego organizmu, który ostatnio obumierał tracąc niepodlegość na rzecz Niemców, Rosjan, czy Unii Europejskiej, a sam przyznałeś, że wcześniej żydzi zdominowali w Polsce cały handel, więc i żydów.

  Powiem Ci z polskiej perspektywy – co Polacy czują i skąd się wziął ten „niby” antysemityzm. Użyłem słowa „niby”, gdyż polskiego antysemistyzmu nie można żadną miarą porównać do niemieckiego, który sprowadził się do mordowania istot ludzkich, a nie samej niechęci.

  Przede wszystkim Polacy czują się zdradzeni przez żydów. Gdy w całej Europie, chociażby w okolicach XV wieku szalały pogromy – mordowano żydów, wypędzano, lub zmuszano do przejścia na chrześcijaństwo – Polska była tym krajem, w którym znaleźli schronienie : Polacy zapewnili im ochronę, możliwość wyznawania takiej religii jaką chcą, możliwość ustanawiania własnego prawa wewnątrz swojej społeczności, możliwość handlowania, dorabiania się fortun i właściwie pełnej wolności.

  Polskie powiedzenie „gość w dom, Bóg w dom” było tu zastosowane właściwie pełną miarą. W porównaniu do tego co mieli na zachodzie żyli tu jak pączki w maśle. Polska była potęgą w tym czasie.

  Niestety okazało się, że nie ma w narodzie żydowskim żadnej szczególnej wdzięczności za dobro jakiego doświadczyli. Mówię o narodzie jako całości, a nie o poszczególnych jednostkach.
  Okazało się, że żydzi chcą sobie wykroić własne wymarzone państwo na polskim terytorium i gdy Polska była później atakowana – tylko 1 procent żydów walczył w jej obronie, a wielu innych dorobiło się na współpracy z najeźdźcą olbrzymich fortun, a inni liczyli, że za współpracę przeciw Polsce otrzymają właśnie swój skrawek wymarzonej Autonomii.

  Mówiąc wprost – Polacy czują wewnętrznie, że trochę przez własną słabość i głupotę, a troszkę przez dobroć jaką okazali Żydom stracililiśmy niepodlegość na 123 lata. Każdy najeźdca, który atakował Polskę miał tu bazę informacji od żydów o wszelkiej aktywności konspiracyjnej i planach wojennych i przez to nawet powstania zbrojne kończyły się porażką i śmiercią łącznie milionów.

  Po tym wszystkim co się stało nieufność do żydów stała się w pewnym sensie uzasadniona, lecz nigdy nie kończyła pogromami, w przeciwieństwie do Niemiec, Rosji czy Ukrainy – co najwyżej jakąś formą ostracyzmu i niechęci w wąskich kręgach kulturowych.

  Problemy były także gdzie indziej na wszelkich urzędach, np też na uczelniach, gdy nowa kadra była zatrudniana polscy urzędnicy czy profesorowie zatrudniali najlepszych, a żydzi zatrudniali swoich i przez to w kilka generacji uczelnie i urzędy zostały zdominowane przez żydów.

  Problem więc jednak był poważny i trudno winić Dmowskiego czy innych narodowców, że go rozpoznają i próbują z nim walczyć (nigdy zbrojnie)

  Przechodząc już do drugiej wojny światowej :
  Pani dr Ewa Kurek podała informacje, wierzę, że prawdziwe, iż znaleziono pamiętnik naczelnego rabina Polski, z którego jasno wynika, że diaspora żydowska, w pierwszych dniach wojny próbowała dogadać się z nazistami przeciw Polsce znów licząc na to, że w nagrodę za oddanie Niemcom Polski znów mogą liczyć na Autonomię Żydowską na polskim terytorium.

  A co się dzieje po wojnie?
  Polska straciła w wyniku drugiej wojny światowej około 15-17 milionów ludzi według spisu ludności przed wojną i po wojnie, tymczasem żydzi (lub osoby podające się za żydów) próbują wmówić światu, że tylko oni ginęli, a Polacy wręcz byli tymi którzy ich mordowali i współpracowali z nazistami, przygarnęli sobie ich majątk. Próbuje się wymusić na Polsce haracz w wysokości kilkudziesięciu miliardów dolarów jako winnych holokaustu, pogromów dokonanych tak naprawdę przez Niemców i przygarnięcia sobie żydowskich majątków, które tak naprawdę Polacy odkupowali od sowietów po wojnie, gdy żydów już tu nie było.

  Te i jeszcze inne sprawy się zdarzyły i w odczuciu przeciętnego Polaka. Zostaliśmy podeptani przez cały świat, zdadzeni przez żydów i trudno się dziwić, że po tym nie pałamy przeciętnie miłością do syjonizmu.

  Syjonizm jest kolejną sprawą w jakiej się z Tobą nie zgadzam. Według Ciebie każdy naród ma prawo do swojego patriotyzmu – nikt nie odmówi go Rosji, USA czy Polsce, ale wszyscy odmawiają go Żydom.

  Problemy syjonizmu są dwa, których nie zauważasz :
  1. polski patriotyzm polega na bronieniu ziem przekazanych nam przez przodków, z pokolenia na pokolenie przez tysiące lat, do których mamu naturalne prawo i które próbuje się nam zagrabić. Żydowski syjonizm polega na próbie zdobycia swojego państwa kradnąc ziemie komuś, kto je posiada od pokoleń. Syjonizm w praktyce sprowadza się do tego, że posiadanie swojego państwa przez żydów jest sprawą najważniejszą – czyli można je zdobyć przez wszelką niegodziwość.

  2. żydzi nie mogąc doczekać się nowego Jerusalem, które obiecał im Bóg, tworzą sobie przez niegodziwość własne państwo na terytorium Palestyny, wykorzystując ludzkie dramaty za wydrukowane na drukarce pieniądze w części wykupując a wczęści zdobywając podstępem czy zbrojnie.
  Jest to zdrada judaizmu i przymierza z Bogiem w mojej ocenie gdyż żydzi mieli czekać na mesjasza, który zbuduje im królestwo oparte na prawości i szlachetności a nie na podłości i niegodziwości, jak dzisiaj Izrael, który jest też stolicą homoseksualizmu.

  Na zakończenie powiem też, że Żydzi nie chcą pozwolić na rozliczenie swoich obywateli za zbrodnie i pogromy dokonywane na Polakach podczas drugiej wojny światowej.

  no i koniec, aaaaaaaaa

  zapomniałbym ….

  Talmud – muszę powiedzieć słowo o Talmudzie, trudno go przeczytać skoro jest po aramejsku i nie można go kupić w sklepie, ale z tego co przekazujesz jasno wynika.

  Mówisz, że goje powołując się na talmud wyciągają rzeczy z kontekstu. Talmud jest w formie dialogu i nawet gdy jest napisane w talmudzie, że goje to zwierzęta, to tylko opinia jakiegoś rabina, z którym inny rabin się nie zgodzi.
  No tak, ale rabini wyrażają w tych księgach opinie znaczące, powszechnie występujące wśród żydów, więc nawet jeśli nie można powiedzieć, że wszyscy żydzi sądzą, że Goje to zwierzęta, które będą służyć żydom nie znaczy, że znacząc część żydów w to nie wierzy lub nie wierzyła.

  Gdyby jakiś rabin wierzył, że świat porusza się na wielkim żółwiu nikt by tego nie zawarł w talmudzie, gdyż jest to opinia jednego rabina, zupełnie nieznacząca. W przypadku tematu gojów lub innych kontrowersyjnych – muszą to być opinie znaczące wśród dużego kręgu żydów.

  na zakończenie …

  Moim zdaniem syjonizm i dziesiejszy Izrael jest parodią prawdziwego Królestwa Bożego zbudowanego wkrótce przez Boga na ziemi, w którym będą żyć przede wszystkim żydzi i inni prawi ludzie z całej ziemi, ale tylko ci żydzi, którzy się nie skundlili. Naprawdę wierzę, że żyjemy w czasach mesjasza, a ty robisz cudowną robotę.

  Jesteś w mojej ocenie wspaniałym i szlachetnym człowiekiem, z którym prawie we wszystkim się nie zgadzam 🙂 Jednak chciałbym cię pewnego dnia poznać i przybić piątkę za to co robisz.

  Pozdrowienia
  Tunga

  Polubienie

  • Zniszczenie polskiej niepodległości to efekt podpisania traktatu lizbońskiego przez Lecha Kaczyńskiego. Nie wiem co dominacja w handlu pewnej narodowości 80 lat temu ma z tym wspólnego.
   Skąd dane o jednym procencie i jakiego okresu dotyczą?
   Powstania kończyły się klęskami nie przez Żydów, tylko przez to, że były wywołane przez mitomanów nie dostrzegających realiów. Nawet jeśli wszyscy Żydzi świata pomagali by powstaniu styczniowemu to i tak by ono przegrało.
   Pogromów zorganizowanych może i nie było, ale były inne akcje naruszające zasadę nieagresji oraz spontaniczne zamieszki, w których padały ofiary.
   Skąd informacje o zatrudnianiu tylko swoich? Możesz przytoczyć jakikolwiek przykład, czy rzucasz ogólnikiem?
   Ciężko mówić o dominacji, jeśli żydowskich studentów było 20-40%,czyli Polaków trochę mniej niż (inne mniejszości) 60-80%. Co najwyżej spora nadreprezentacja. Należy również pamiętać, że studia były płatne przez studenta, więc Polacy nie płacili na kształcenie Żydów.
   Według spisów spadek jest o 11 milionów, więc nie wiem skąd dane o 50% większe. Przygarnięcie majątków jest faktem. Chyba nie myślisz, że wszystkie nieruchomości pozostawione po Żydach stały opuszczone? Inna sprawa, że w większości przypadków Polacy nie przyczynili się do opustoszenia tych nieruchomości.
   Co do reszty mniej więcej zgoda.

   Polubienie

   • Widzisz Gelo i tu dochodzimy do sedna sprawy – Dużo ofiar musielismy ponieść by się zorientować że „sąsiad” nie zawsze znaczy SĄSIAD… Tak już od wieków w Polsce mamy że ci udający SĄSIADOW, to albo Niemcy …albo Rosjanie …albo Austriacy i oni cały czas pracują -/wywiadowczo/- dla swoich krajów które są krajami ZABORCZYMI dla naszej Polski… Mamy też -i sami ich sobie sprowadzilismy do Polski kiedy w Hiszpani i we Francji a nade wszystko we Wloszech ich wyrzynano i dorzynano niechybnie za wielką miłość i lojalność- mamy też Żydów ktorzy chętnie i ochoczo wspolpracują z naszymi zaborcami.
    Jak np teraz razem i wespół z Niemcami zwalają winę za holokaust spowodowany przez Niemców na Żydach…
    Tacy to już są ci nasi „bracia starsi w wierze”

    Polubienie

    • Uzupelnienie do Gelo – …tą BEZSPRZECZIE Niemiecką „zaslugę” i WINĘ za holokaust zwalają teraz na Polaków i robią to na CAŁYM Świecie i Pana Boga się nie boją…

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s