Apartheid i rasizm w żydowskim autobusie vs. arabska popkultura.

Dzisiaj postaram się wyjaśnić skąd się bierze tzw. apartheid i rasizm w Israelu i czy naprawdę jest to związane z kolorem skóry.

Tutaj macie teledysk do piosenki przy której w gazie świętuje się udane zamachy:

A tutaj macie tłumaczenie co lepszych kawałków tejkstu :

Szczęśliwy jesteś, O bracie Ayyash’u, niech Bóg cię błogosławi,
Odłamki twych bomb są w ciałach wroga,
Nie pozwoliłeś aby jakikolwiek autobus jeździł ulicami a jego dach nie wyleciał w powietrze,
Dach razem z fragmentami ciał…
O zwiastunie dobrej nowiny, ubierz wybuchowy pas,
Nie będzie historii Intifady, jeśli dach autobusu nie wyleci w powietrze.

O poszukiwaczu męczeństwa, odpowiedz na wezwanie Al-Aksy,
A twa bomba będziw jeszcze silniejsza,
Tak obalisz Netanjahu,
Ofiar będzie zbyt wiele aby je policzyć

Rozprosz ich, terroryzuj ich rodziny,
Nie miej litości dla osadników,
Wyślij ich prosto do piekła,
Nie czeka na nich nic oprócz grobu.

O piszukiwaczu męczeństwa, Al-Aksa cię wezwała,
O mój synu, śpiesz się ku męczeństwu,
O ty który pragniesz wysadzić się w powietrze,
I obronić niekskalaną ziemię Al-Aksy,
O poszukiwaczu męczeństwa, spraw aby płakali,
Niech spali ich ogień, zamień ich w szczątki ciał, spalone mięso.

To ty jesteś głosem naszej dumy,
Swoim wybuchowym pasem obronisz nasze szlachetne kobiety,
Chcemy bu ulice pokryły się trupami i krwią, oby cierpieli oni jeszcze więcej.

Niech syjoniści uciekną przed gniewem naszego ludu,
O zwiastunie dobrej nowiny, przewiąż się wybuchowym pasem.
Nie będzie historii Intifady, jeśli dach autobusu nie wyleci w powietrze.

Zdetonuj bombę, niech twa prawa ręka będzie błogosławiona.
O ty który nosisz wybuchowy pas, jakże dumni będziemy z ciebie,
Kiedy świętować będziemy dobrą nowinę o twoim męczeństwie.

O poszukiwaczu męczeństwa, zaciśnij swój pas,
Wysadź się w powietrze, zapragnij końca swych dni.
Jak wspaniała jest twoja bomba która wysadzi w powietrze niemoralnych syjonistów.
O zwiastunie dobrej nowiny, przewiąż się wybuchowym pasem,
Nie będzie historii Intifady, jeśli dach autobusu nie wyleci w powietrze.

25 komentarzy do “Apartheid i rasizm w żydowskim autobusie vs. arabska popkultura.

 1. Eliahu, słuchając Twoich i nie tylko Twoich słów można by dojść do całkowicie mylnego wniosku, że Palestyna okupuje Izrael. Niestety prawda jest inna. Okupantem jest Izrael, okupowanym jest Palestyna. Skutki tej okupacji ilustruje poniższy obraz. Takie są fakty…

  Dlatego dla mnie jest zupełnie zrozumiałym, że Palestyna wszelkimi możliwymi sposobami walczy z okupantem! Walczy w tej nierównej walce o swoje być albo nie być. Czy widzisz to i to rozumiesz?

  http://palestyna.wordpress.com/2014/09/25/o-prawie-izraela-do-obrony/

  Polubienie

  • Skoro czerpiesz informacje ze źródeł tego typu to nie dziwię się, że wypisujesz banialuki.

   Oczywiście, że Palestyna nie okupuje Israela ani nigdy nie okupowała i to z bardzo prostego powodu – nigdy w historii nie istniał taki byt polityczny ja Palestyna.

   Obrazek-mapka który to wleiłeś nie przwdstawia nic innego jak prymitywną arabską propagandę, awentualnie jest pomnikiem arabskiego wishfull thinking.
   Trzeba być bardzo naiwym by wierzyć w to co jest na tej mapce przedstawione i nigdy nie skonfrontować tego z np. atlasem historycznym, albo mapami ze wspomnianych lat.
   W 1946 nie istnała Palestyna, tylio istniał Brytyjski Mandat Palestyny który zresztą oryginalnie istniał w zupełnie innych granicach i był pięciokrotnie większy.
   Z kolei 1967 Gaza należała do Egiptu, a Zachodni Brzeg z Jerozolimą do Jordanii. Od kiedy Jordania i Egipt są Palestyną? Czy może Egipt i Jordania też okupowały Palestynę?
   O reszcie manipulacji i kłamstw zrobię osobny odcinek.

   Skoro twierdzisz, że Palestyna to nie jedna z arabskich baśni z tysiąca i jednej nocy nie powinieneś mieć problemu z podaniem kilkunprostych faktów na jej temat, co nie? Np.:
   -kiedy Palestyna pierwszy raz w historii uzyskała niepodległość?
   -kiedy i na czyją rzecz tą niepodległość utraciła?
   -gdy Palestyna była niepodległa, jakie były jej granice igdzie znajdowała się jej stolica?
   -kto był władcą, jaka była waluta, symbole narodowe?
   To nie żart – odpowiedz na te pytania zanim napiszesz kolejne posty o „okupacji Palestyny”

   A co do walki z okupantem toczonej przez Arabów to wyjaśniej mi kilka spraw.
   W 1929r. w mieście Hevron arabowie w ciągu kilku godzin zamordowali 69 Żydów a kolejnych kilkudziesięciu ranili. Grali w piłkę obcientymi głowami, odpiłowywali ludziom ręce i nogi gwałcili mężczyzn kobiety i dzieci. Z czym wtedy prowadzili walkę? Z syjonistyczną okupacją?
   W 1936 roku Arabowie w Mandacie Brytyjskim weszli w sojusz z Hitlerem i maszerowali ulicami z flagami ze swastyką i wielkimi portretami Fürher’a. Nie wiem jak po polsku, ale w Anglii nazywają to „Arab Revolt”. Dla Anglików to była walka przeciwko ich imperium a dla Żydów była to kolejna fala pogromów. Z czym prowadzili wtedy „nierówną walkę”?
   W 1938 w europie było Kristallnacht – to wszyscy wiedzą. Nie wszyscy wiedzą, że identyczne pogromy były w Palestynie. Co ich wtedy tak zdenerwowało?
   W 1939 roku wyszkoleni przez anglików oficerowie palestyńscy w ramach sojuszu z Hitlerem dowodzili dwoma w 100% muzułmańskimi dywizjami Waffen SS działającymi na terenie Chorwacji i okolicach.
   Potem, aż do proklamowania przez Israel niepodległości trwała w mandacie praktycznie wojna domowa w którwj dla Żydów stawką było życie.

   W 1943 roku wprzywódca Palestyńskich Arabów, Wielki Mufti Jerozolimy powiedział tak:
   „Jest obowiązkiem każdego muzułmanina a w szczegulności każdego Araba, pozbycie się wszystkich Żydów ze wszystkich arabskich i muzułańskich krajów….Niemcy prowadzą walkę przeciwko temu samemu wrogowi, który prześladuje Arabów i Muzułmanów w ich krajach. Bardzo jasno rozpoznali czym są Żydzi i postanowili znaleźć ostateczne rozwiązanie Żydowskiego zagrożenia, które wyeliminuje zarazę jaką Żydzi są na tym świecie. ”
   Trzy lata zanim istniał Israel, Palestyńczycy razem z Niemcami już walczyli przeciwko Żydami którzy ich prześladowali. Walczylintak samo jak dzisiaj – mordując każdego Żyda jaki wpadnie im w ręce.

   Polubienie

   • doceniam to, że w ogóle jeszcze nibyrozmawiasz z takimi jak ja czyli nieżydami i nie wierzę żebyś nad tym co teraz piszę się dłużej zatrzymał, ale jestem Ci winien odpowiedź i sam poniekąd o nią poprosiłeś, więc Ci odpowiadam, szczerze i z życzliwością jak człowiek człowiekowi

    wiem, że musisz iść w zaparte broniąc żydowskiego interesu i że inni przedstawiciele Twojego środowiska patrzą Ci na ręce, dlatego nie będę Cię stawiać w sytuacji, w której musiałbyś wybierać między przyznaniem prawdzie, że jest prawdą i narażeniem się swoim, a uprawianiem pseudo polemiki by się im nie narazić
    szczerze Ci powiem, że nie przekonałeś mnie swoimi argumentami do postrzegania syjonistycznych działań jako prawych i podobających się Bogu, nie pozwalają mi na to fakty, jak choćby to: http://xebola.wordpress.com/2016/05/07/onz-izrael-liderem-w-lamaniu-praw-czlowieka-przed-syria-iranem-i-korea-polnocna/

    P.S.szkoda, że usunąłeś z YouTube filmy i dyskusje pod filmami, to bardzo zraża do traktowania Ciebie poważnie i angażowania się w następne poważne rozmowy z Tobą

    wrzucenie tamtych filmów i rozmów do kosza = wrzucenie do kosza ludzi, których zaprosiłeś do tamtych rozmów, czyli potraktowanie nas jak już niepotrzebne Tobie śmieci

    życzę Ci dobrze i za każde Twoje wyjście w stronę nieżydów polecam Ciebie Bogu, niech Ci w tym pobłogosławi, może kiedyś Bóg Cię wyzwoli z niewoli żydowskości i uwolni do człowieczeństwa, tak jak mnie uwolnił z niewoli katolicyzmu do życia w prawdzie i miłości

    Polubienie

 2. W Irlandii Północnej sytuacja była podobna – miasteczka katolickie vs miasteczka protestanckie. Ale policja ograniczała się do rewizji każdej podejrzanej osoby, jak nic nie znaleziono – osoba mogła jechać dalej. Jedyne ograniczenia w transporcie dotyczyły taksówek i miały charakter oddolny a nie narzucony przez władzę.
  Pytanie: dlaczego Arab, u którego nic podejrzanego nie znaleziono nie mógł podróżować autobusem? Czy nie pytano go o cel podróży?

  Polubienie

  • Po pierwsze warto zauważyć, że IRA nie wysadzała w powietrze autobusów i nie istniała państwowa telewizja Irlandska w którwej śpiewanoby tego rodzaju piosenki. Jak podkładali bomby to wcześniej informowali przed wysadzeniem, bo nie mieli na celu zamordowania możliwie jak największej ilości cywili.
   Gdyby tak postępowali Palestyńczycy to już trzy razy mogliby mieć niepodległe państwo. (pierwsay raz w historii, zresztą) Ale oni nie chceili stwożyć państwa. Chcieli zniszczyć państwo – Isarel.

   „Pytanie: dlaczego Arab, u którego nic podejrzanego nie znaleziono nie mógł podróżować autobusem? Czy nie pytano go o cel podróży?”

   Dlatego, że kierowca, ani inni pasażerowie nie mają prawa przeszukiwać Arabowi torby ani kieszeni Ani sprawdzać, czy nie ma wybuchowego pasa.
   Do tego wszyscy zapominają (i ja też zapomniałem), że mowa jest tylko o Arabach nieposiadających Israelskiego obywatelstwa. Tacy mają już wyrobione pozwolenia na pracę itd, więc skoro są w Israelu to najczęściej są sprawdzeni a do tego jest zwykła kontrola graniczna na wjeździe. Chodzi o to, żeby kontrola nie musiała obejmować każdego autobusu a jedynie te pełne nie-obywateli.
   Kurcze, musiałbym długo o tym gadać albo pisać.

   Tak czy inaczej, tu jest link do tekstu z polskiego radia:
   http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1269236,Izrael-wprowadza-segregacje-rasowa-w-autobusach-Palestynczycy-nie-pojada-razem-z-Zydami
   Dość symboliczne jest to, że na zdięciu przy tym tekscie jest zdięcie autobusu.
   Autobusu tej samej linii który widzisz wntym arabskim teledysku.
   I właśnie dlatego Żydzi nie rzyczą sobie w autobusach ludzi których kultura produkuje takie coś i którzy w 70% popierają władaę która to produkuje i promuje. To jest aż tak proste.

   Polubienie

 3. szalom Eli
  dzięki za artykuł .
  szkoda że ciebie jest tak mało , bo dobrze prawisz .
  każdy twój post jest czekany z zapartym tchem , a może jeszcze bardziej .
  ciężko jest go komentować bo jest na tyle treściwy i rzeczowy .szybciej poprosić o wypowiedź króla bo został nagi . 🙂 pozdrawiam . nie daj na siebie tak długo czekać . A może lista Rabinów , znalazła by się w kręgu twoich komentarzy 🙂

  Polubienie

  • Autor tego żartu prawdopodobnie nie zdawał sobie sam sprawy, że takie coś można śpiewać na poważnie.
   To jest szokujące nawet dla muzułmańskich fundamentalistów i jest ewenementem na światową skalę.
   Organizacje które promują taką kulturę i robią takie piosenki są nielegalne nawet w krajach które są z Israelem w stanie wojny.
   To nie ma przełożenia na cały Islam. To jest fenomen czysto Palestyński.
   Jak się poczyta ich propagandę to nie ma tam za wiele odwołań do Islamu, natomiast co chwilę są odwołania do „Mein Kampf” i „Protokołów Mędrców Syjonu”.

   Polubienie

   • Musisz mieć jednak świadomość, że ktoś przypadkiem może trafić na Twój film, bo np. mechanizm youtube komuś go zasugeruje. Skoro chcesz główny akcent kłaść na blog, tym bardziej ważne jest aby łatwo było trafić pod właściwy wpis. Myśląc przyszłościowo, warto też chyba dodawać „tagi” czy „etykiety” do wpisów. Nie mam konta na wordpress.com i nie wiem jakie tam są możliwości, wydaje mi się, że coś w tym stylu powinno być. Może to być w przyszłości ułatwienie dla osób szukających treści w jakimś konkretnym temacie, bo mam nadzieję, że blog się w przyszłości rozrośnie 🙂

    Polubienie

 4. Tego właśnie nie rozumiem, czemu świat zachodni milczy w tym temacie, przecież jest to ogólnie dostępne informacje. A mainstreamowe media milczą 😦 plus ta chora poprawność polityczna.
  Normalnie szkoda słów !!!

  Jeszcze jeden przykład, propaganda palestyńska:

  Eli, czy czytałeś może Koran ?, co tam jest faktycznie o was żydach napisane

  Polubienie

  • Właśnie dlatego o ty piszę.
   Ludzie są w większości przekonani, że mainstream’owe media przedstawiają żydowski punkt widzenia, podczas gdy faktyczniw one przedstawiają dokładnie to samo co propaganda Arabska tylko bardziej ugładzonym językiem i odsiewają najbardziej absurdalne oskarżenia.

   A Koran czytałem ale dość mało uważnie. Generalnie z 70% Koranu jest o Żydach i niczego takiego strasznego tam nie ma. Ludzie którzy twierdzą, że tam jest ileśtam wersów nawołujących do mordowania bredzą albo celowo kłamią.
   Ta Miriam Shed-cośtam z Polski np. cytuje werset o obcinaniu głów i rąk, ale oczywiście zapomina zacytować wers wcześniej który mówi o tym, że jest to kara dla agresorów którzy przyszli zabijać muzułmanów. A gdzyby zacytowała cały rozdział to okazałoby się, że jest to po prostu 10 przykazań i różne kary za ich łamanie.
   Jest głupia albo nieuczciwa i tyle.

   Antysemityzm u muzułmanów to nie kwestia koranu, tylko takiej właśnie propagandy i kultury. Równue dobrze można chrześcijaństwo oskarżyć o nazizm bo hitlerowcy w norymberdze też cytowali „NT” i Lutra.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s